ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8559414
*
nr 855 9414
Spegel
Nyrokoko, bemålad, höjd: 160 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 oktober 2013
kl 19:46:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/10 20:10:37
1
100 kr
27/10 14:12:51
2
150 kr
27/10 19:19:20
3
400 kr
27/10 19:22:30
2
250 kr
28/10 10:05:01
4
600 kr
28/10 17:14:28
3
500 kr
28/10 17:15:37
3
700 kr
28/10 19:17:59
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:53
-
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:51
*
Spegel
nr 855 9414
Spegel
Nyrokoko, bemålad, höjd: 160 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 oktober 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/10 20:10:37 | 1 | 100 kr |
27/10 14:12:51 | 2 | 150 kr |
27/10 19:19:20 | 3 | 400 kr |
27/10 19:22:30 | 2 | 250 kr |
28/10 10:05:01 | 4 | 600 kr |
28/10 17:14:28 | 3 | 500 kr |
28/10 17:15:37 | 3 | 700 kr |
28/10 19:17:59 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:53 -
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:51